Základní informace

Palachova kolej nacházející se v areálu kolejí VŠE na Praze 3 Jarově, je rozdělená na 4 budovy a disponuje celkovou kapacitou 663 lůžek. V každé budově najdete rozdílné ubytování od samostatných 1 či 2 lůžkových pokojů až ke klasické buňce pro 4, 5, 6 nebo 7 studentů. Každý pokoj či buňka má vlastní sociální zařízení, kuchyňku, vařič, lednici či mikrovlnnou troubu. Na pokojích najdete postel, kde je připraveno ložní prádlo s peřinou a polštářem. Dále skříň, psací stůl s lampičkou a židlí.

 

Všechny pokoje a prostory koleje jsou nekuřácké a pokryté volně dostupným Wi-Fi připojením nebo kabelovým připojením k Internetu  přímo na daném pokoji.

Tramvajová zastávka Strážní nebo Chmelnice vzdálená pouhých pár metrů od koleje zajišťuje snadné a rychlé spojení s centrem Prahy. Případné parkoviště je pro studenty k dispozici přímo v areálu.

Palachova kolej je vhodná pro každého, kdo hledá cenově dostupné studentské ubytování v klidné a zelené části města, ale zároveň v těsné blízkosti centra Prahy.

Kolej prostě žije, nejen studiem živ je člověk. SÚZ VŠE tyto potřeby studentské obce chápe, a proto se snaží provozovat koleje tak, aby se staly příjemným místem pro studium a navazování kontaktů mezi studenty různých ročníků a zaměření.

Bydlení na koleji má zásadní výhody oproti pronájmu bytu. Není třeba se o nic starat, veškeré vybavení máte k dispozici už při nastěhování. Mimo běžného zařízení pokoje můžete používat také pračku, sušičku, vybavenou kuchyňku, studovnu, posilovnu, klubovnu a ostatní služby.

Palachova kolej

Sportcentrum Jarov

Areál sportovišť ležící přímo za budovou nabízí širokou škálu sportovního vyžití za velmi příjemné ceny.