Základní informace

Palachova kolej nacházející se v areálu kolejí VŠE na Praze 3 Jarově, je rozdělená na 4 budovy a disponuje celkovou kapacitou 664 lůžek. V každé budově najdete rozdílné ubytování od samostatných 1 či 2 lůžkových pokojů až ke klasické buňce pro 4,5,6 nebo 7 studentů. Každý pokoj či buňka má vlastní sociální zařízení, kuchyňku, vařič, lednici či mikrovlnnou troubu. Na pokojích najdete postel, kde je připraveno ložní prádlo s peřinou a polštářem. Dále skříň, psací stůl s lampičkou a židlí.

 

Všechny pokoje a prostory koleje jsou nekuřácké a pokryté volně dostupným Wi-Fi připojením nebo kabelovým připojením k Internetu  přímo na daném pokoji.

Areál sportovišť ležící přímo za budovou nabízí širokou škálu sportovního vyžití za velmi příjemné ceny.

    

Tramvajová zastávka Strážní nebo Chmelnice vzdálená pouhých pár metrů od koleje zajišťuje snadné a rychlé spojení s centrem Prahy. Případné parkoviště je pro studenty k dispozici přímo v areálu.

Palachova kolej je vhodná pro každého, kdo hledá cenově dostupné studentské ubytování v klidné a zelené části města, ale zároveň v těsné blízkosti centra Prahy.

Kolej prostě žije, nejen studiem živ je člověk. SÚZ VŠE tyto potřeby studentské obce chápe, a proto se snaží provozovat koleje tak, aby se staly příjemným místem pro studium a navazování kontaktů mezi studenty různých ročníků a zaměření.

Bydlení na koleji má zásadní výhody oproti pronájmu bytu. Není třeba se o nic starat, veškeré vybavení máte k dispozici už při nastěhování. Mimo běžného zařízení pokoje můžete používat také pračku, sušičku, vybavenou kuchyňku, studovnu, posilovnu, klubovnu a ostatní služby.